Anna Kowlaczyk
JonaszBrodnicki89
Karolina Wasilka
Artur Zaręba
Michał95
anonim60h
Marta Tymoszuk
arthuro99
Alicja Kwiatkowska
Szymon
romeo414
Dagmara MM
?

Wizerunek

Dbałość o wizerunek to nie tylko markowe ubrania.

Twoją wizytówką jest również zapach, manicure, makijaż czy fryzura. Istotną rolę odgrywa również biżuteria, która musi być odpowiednio dobrana do sytuacji - na wieczorne przyjęcie nałożymy biżuterię tę bardziej szykowną, bardziej ekstrawagancką - z kolei za dnia znacznie delikatniejszą.

Naszym wizerunkiem chcemy wyrazić siebie - to kim jesteśmy. Mając swój pomysł manipulujemy nim. Nasz wizerunek jest sposobem komunikowania się z otoczeniem - przekazujemy o sobie informację, wyrażamy siebie.

Dlatego tak ważne jest, aby odnaleźć swój styl, a nie kopiować innych. To że koleżanka, czy słynna aktorka pięknie wygląda w danej rzeczy nie oznacza, że my również w niej będziemy tak wyglądali. Nasz wizerunek, czyli wszystko czym siebie prezentujemy musi być autentyczny, nie może być kopią, ani też świadomie fałszywy.

Uwierzcie, w mojej pracy często spotykam osoby, które udają kogoś innego niż są i źle czują się w swojej osobie. I tak też są odbierani przez środowisko zewnętrzne. Dlaczego? Ponieważ są kopią a nie są autentyczni.

Każdy z nas ma swój styl, swój indywidualny wyróżnik. Trzeba go tylko w sobie odszukać w zgodzie z typem sylwetki, koloru, urody, wieku, pozycji zawodowej. Styl to indywidualny sposób noszenia trendów i korzystania z mody. Styl wyróżnia nas na tle konkurencji, dlatego tak ważne jest zrozumienie siebie i przedstawienie się otoczeniu - w sposób naturalny i prawdziwy, zgodny z zasadami dress codu, a w szczególności zgodny z samym sobą.

Zapraszam do korzystania z porad, dzięki którym odnajdziesz swój styl, a wraz z nim pewność siebie.


Ania Śmiechowska
osobista stylistka


Powrót do artykułów