Karolina Wasilka
Mateusz Kujawa
Milenka00
Olga Lis
UrBnGIrL
Maya
jagoda_bela
Monika Talar
Dagmara MM
Kamila Pilas
Adrianna Majorczyk
RobertRR
?

Kolory

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż to jaki kolor na siebie ubieramy to podświadomy sygnał o naszym samopoczuciu.

Kolor ma moc, dlatego jeśli jesteś w parszywym nastroju, nie ubieraj szarych, ciemnych i zimnych kolorów, wyjdź naprzeciw swojemu samopoczuciu i ubierz kolor.

A jeśli nie wiesz, jaki kolor ubrać, spieszę z pomocą.

Otóż zawód stylisty to również dobór odpowiedniego koloru- tzw. analiza kolorystyczna, która ma na celu pokazanie Tobie, w jakim odcieniu i nasyceniu koloru jest Ci do twarzy, który kolor sprawia, że wyglądasz bardziej świeżo, że nie widać zmęczenia, worków pod oczami, a nawet drobnych zmarszczek.

Analiza koloru wykonywana jest na podstawie chust kolorystycznych podporządkowanych czterem porom roku. To, jakim typem kolorystycznym jesteś, zależy od pewnych kryteriów, które ustalamy na podstawie światła odbijającego od przyłożonych do twarzy chust. Możemy spostrzec jaki typ reprezentujesz, czy ciepły, czy zimny, na podstawie kilku elementów takich jak kolor włosów, oczu, a nawet kolor żył na nadgarstku. Przy określeniu analizy bardzo pomocne jest naturalne oświetlenie. Według mnie nie ma konieczności zmywania makijażu, czy tez zakrywaniu chustą koloru włosów, co jest praktykowane podczas analiz kolorystycznych.

Ja jestem zdania, że kolor włosów jaki w danym momencie posiadamy oraz makijaż jest o tyle ważny, że na co dzień nie wychodzimy z domu bez makijażu, czy codziennie w czapce.

Wiosna i Jesień - zdecydowanie ciepły typ kolorystyczny.

Lato i zima- to zimny typ kolorystyczny.

A do jakiego bliżej Tobie? Możesz sprawdzić sama przykładając do twarzy złoty lub srebrny kolor materiału. Nie zawsze widać różnicę. Stylistka podpowie Ci, na które części twarzy należy zwrócić uwagę, żeby spostrzec różnice. Jednak to nie wszystko- to jest jeden z kroków, który pomoże Tobie zweryfikować czy bliżej Tobie do typu ciepłego czy zimnego. To, jaka porą roku jesteś, to dalsze analizy na podstawie innych kolorów, tych z domieszką koloru żółtego i niebieskiego.

Widzisz różnicę? Jeśli nie, zapraszam na konsultację.


Ania Śmiechowska
osobista stylistka


Powrót do artykułów